Seifertova: Srdce pražského Žižkova a sídlo PSN se mění
Modrozelená infrastruktura
Nutná rekonstrukce tramvajové trati je příležitostí k celkové proměně veřejného prostranství, které se město chopilo prostřednictvím Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR). Koncepční studii první etapy revitalizace, která zahrnuje Táboritskou ulici a nejvýchodnější část Seifertovy ulice včetně oblasti kolem zastávky Olšanské náměstí, pro IPR vypracovalo studio edit! architects. Druhá etapa se týká uličního prostoru mezi ulicí Chlumova a křižovatkou U Bulhara, primárně tramvajové trati Seifertova–Táboritská, se kterou dojde k posílení komfortu a bezpečnosti pro pěší. Studii této etapy právě finišuje architektonická kancelář Archum architekti.
Společnost Aqua procon současně pracuje na studii srážkových a odtokových poměrů povodí Seifertovy ulice. Řešení, návrhy opatření a praktické poznatky pro nakládání s dešťovou vodou v husté zástavbě města pak poslouží i v dalších částech Prahy. Proměna Seifertovy je pilotním projektem uplatnění principů modrozelené infrastruktury a hospodaření s dešťovou vodou v metropoli.
Realizace projektu revitalizace Seifertovy ulice přinese novou kvalitu prostředí, více pohodlí pro chodce a více zeleně. Zeleň oživuje také dvorní část nového projektu nájemního bydlení PSN, který připravujeme právě na Seifertově ulici. Právě tady přitom najdete i sídlo PSN.
Nájemní bydlení Seifertova
Při zachování přirozeného rytmu domů dá rekonstrukce domů na Seifertově vznik asi 75 bytovým jednotkám k pronájmu. Jednopodlažní nástavby zmírní výškovou disproporci se sousedními objekty a vytvoří pro Žižkov typickou klesající střešní krajinu. Stavební úpravy dle návrhu studia edit! architects vycházejí ze stávajícího stavu, na zastřešené garáži ve dvoře tak například vzniknou předzahrádky. Přibudou navíc balkony a prosklené výtahové šachty, novou podobu a funkci dostanou pavlače.
Obyvatelé nájemních bytů Seifertova budou mít k dispozici více pobytového prostoru a veškerý komfort. Komfort bydlení slibují i další projekty nájemního bydlení PSN, například v objektu bývalé Mezinárodní telefonní a telegrafní ústředny na Fibichově ulici, v Polské ulici na Vinohradech nebo v Muchově ulici v Dejvicích.
„V tuto chvíli je poměr našeho portfolia přibližně 80 % prodej a 20 % pronájem. Do budoucna se toto procento ale určitě změní a podíl nájmů posílí. Především se budeme soustředit na přípravu a finalizaci stávajících projektů a rovněž na nákup zajímavých nemovitostí a pozemků, jež by se mohly v této době objevit na trhu. Takové jsme schopni díky dostatku kapitálu rychle koupit a následně přeměnit například na projekt s nájemním bydlením,“ přibližuje Helena Hyánková, zástupkyně ředitele komerčních projektů PSN.
PSN: Probouzíme domy k životu
Nezalekneme se žádné výzvy. Nepřestáváme v hledání zajímavých akvizičních příležitostí. Může to být bytový dům, zajímavá vila či jiná architektonicky hodnotná stavba, kancelářská budova, hotel, sklad, nevyužitá továrna, obchodní centrum aj. S respektem k originální architektuře a historickému odkazu naplníme potenciál každého domu. Důkazem jsou naše projekty, třeba ty na Žižkově. Připravujeme i další, například velkolepou revitalizaci vršovického areálu Koh-i-noor nebo unikátní proměnu modřanské fabriky Microna v luxusní bydlení Vanguard Prague. Těšíme se na projekty, které teprve přijdou. Příště se může s PSN probudit k životu třeba právě Váš dům. Jak? Kontaktujte akviziční tým PSN.